Projekty realizowane ze środków UE

Czytaj więcej
Zamknij

Podpis elektroniczny

Bezpieczny e-podpis

ZETO-RZESZÓW informuje swoich klientów i kontrahentów, że z dniem 4 czerwca 2019 uruchomiliśmy w Krośnie i Przemyślu dodatkowe Punkty Rejestracji Centrum Usług Zaufania Sigillum.

Szczegóły dotyczące usługi e-podpisu (zgodny z Rozporządzeniem eIDAS ) dostępne będą w::

 • NOWY - ZETO-RZESZÓW Sp. z o.o. Ośrodek Terenowy Krosno, 38-400 Krosno, ul. Grodzka 12, telefon: 13 43 209 40, email: krosno@zetorzeszow.pl, krosno.zetorzeszow.pl Godziny otwarcia: pn. - pt. 8:00 - 16:00
 • NOWY - ZETO-RZESZÓW Sp. z o.o. Ośrodek Terenowy Przemyśl, 37-700 Przemyśl, ul. Asnyka 4, telefon: 16 678 59 20 wew. 605, email: przemysl@zetorzeszow.pl, przemysl.zetorzeszow.pl, Godziny otwarcia: pn. - pt. 8:00 - 16:00.
 • OBECNY - ZETO-RZESZÓW Sp. z o.o., 35-326 Rzeszów, ul. Rejtana 55, telefon: 17 28 25 000, email: bok@zetorzeszow.pl, zetorzeszow.pl, Godziny otwarcia: pn.- pt. 8:00 - 16:00

Podpis elektroniczny jest odpowiednikiem podpisu odręcznego dokumentów papierowych. E-podpis to zestaw danych identyfikujących osobę składającą podpis w formie elektronicznej. Wiąże się z przesyłaniem informacji w sieciach publicznych. Dokumenty przesyłane w ten sposób wymagają zapewnienia im wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Zastosowanie metod kryptograficznych pozwala na zagwarantowanie ochrony na o wiele wyższym poziomie niż w przypadku dokumentów tradycyjnych.

podpis elektroniczny rzeszów e-podpis

Podpis elektroniczny umożliwia:

 • zapewnienie poufności poprzez szyfrowanie danych, dzięki czemu dokument taki staje się nieprzydatny dla osób niepowołanych,
 • utrzymanie i weryfikację integralności dokumentu – można mieć pewność, że nikt nic nie zmienił podczas transmisji,
 • uwierzytelnienie podmiotu uczestniczącego w wymianie informacji,
 • niezaprzeczalność – zapobieganie próbom wyparcia się uczestnictwa w procesie wymiany informacji.

Powyższe cechy możemy zagwarantować stosując podpis elektroniczny. Podpis taki jest przyporządkowany jednej konkretnej osobie i zadaniem jego jest zastąpienie, w komunikacji elektronicznej, podpisu odręcznego. Zgodnie z ustawą o podpisie elektronicznym, podpis odręczny i bezpieczny podpis elektroniczny są sobie równoważne pod względem mocy prawnej.

Kwestie prawne

Zgodnie z aktualnym stanem prawnym, wykorzystując podpisy elektroniczne możliwe jest podpisywanie faktur, transakcji elektronicznych, umów cywilno-prawnych, deklaracji ZUS, oraz wielu innych dokumentów.

Koncepcja podpisu elektronicznego jest ściśle związana z kryptografią asymetryczną oraz infrastrukturą klucza publicznego. Wymiana informacji pomiędzy dwoma podmiotami powinna opierać się na zaufaniu tzn. odbiorca powinien mieć pewność, że nadawca jest tym, za kogo się podaje. Natomiast nadawca może zakładać, że odbiorca jest tym, dla kogo informacja była przeznaczona.

W celu sprostania powyższym wymaganiom, w 2002 r. Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S. A. powołała SIGILLUM – Polskie Centrum Certyfikacji Elektronicznej.

Doświadczenie Sigillum

SIGILLUM PCCE, zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa, zgodny z polskim prawem, jak również polskimi i światowymi standardami. Opiera się przy tym na ponad osiemdziesięcioletnim dorobku Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A., która od lat wiedzie prym w produkcji dokumentów zabezpieczonych i banknotów najwyższej klasy. Doświadczenie to predysponuje Sigillum PCCE do podjęcia się realizacji usług tak ważnych dla zabezpieczenia transakcji elektronicznych.

Jak zamówić podpis elektroniczny

Jesteśmy certyfikowanym partnerem SIGILLUM PWPW S.A. Poniższe kroki, opisują proces zamawiania podpisu elektronicznego.

 1. Wejdź na stronę Sigillum.pl
 2. Wybierz produkt
 3. Skonfiguruj produkt
 4. Załóż konto
 5. Wypełnij niezbędne dane na stronie
 6. Wybierz jeden z naszych partnerskich Punktów Rejestracji w celu weryfikacji tożsamości*(Rzeszów, Rejtana 55)
 7. W czasie wizyty w wybranym Punkcie Rejestracji odbierz podpis i podpisz umowę

*W celu weryfikacji tożsamości w punkcie rejestracji niezbędne będzie okazanie dokumentu tożsamości

Opis procesu rejestracji

Szczegółowy opis procesu rejestracji konta i złożenia zamówienia w SIGILLUM: Pobierz instrukcję PDF

Kontakt z nami

Strefa klienta

Rzeszów
35-326 Rzeszów, ul. Rejtana 55
tel.: 17 78 01 689
tel.: 17 78 01 644
e-mail: detal@zetorzeszow.pl
www: sklep.zetorzeszow.pl

Krosno
38-400 Krosno, ul. Grodzka 12
tel.: 13 43 20 940
e-mail: krosno@zetorzeszow.pl
www: krosno.zetorzeszow.pl

Przemyśl
37-700 Przemyśl, ul. Asnyka 4
tel.: 16 67 85 920
e-mail: przemysl@zetorzeszow.pl
www: przemysl.zetorzeszow.pl

Lublin
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 9A
tel.: 81 50 65 151
e-mail: lublin@zetorzeszow.pl
www: lublin.zetorzeszow.pl

Dokumenty

Media – Aplikacje – Pomoc

logotyp_zetorzeszow